ONLINE ÇİÇEK SİPARİŞ WEB SİTESİMağazamız Çiftahavuzlar'dadır. Şubemiz yoktur.

SEPETİM: 0 çiçek - 0.-t
t t
ANA SAYFA » Yasal Bilgiler

Sipariş Şartları

Sitemizi kullanarak vereceğiniz çiçek siparişleriniz bizim için önemlidir. Siparişinizi en iyi kalite ile, zamanında ve doğru olarak yerine ulaştırmamız için online çiçek siparişi koşullarımız aşağıda belirtilmektedir.

Lalezar Çiçekçilik'ın çiçek siparişleriniz konusundaki sorumluluğu üstlenmesi için aşağıdaki şartların sağlanması gereklidir, bunlardan birinin eksik olması durumunda teslimat gerçekleşmeyecektir:
- Siparişiniz mesai saatleri içinde (her gün 09:00-20.00 arası) değerlendirilecektir. Saat 20:00'den sonra gelen siparişleriniz, takip eden iş gününde teslim edilecektir.
- Sipariş ile ilgili olarak bu sayfada belirtilen bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması.
- Ödemenin başarılı sonuçlanması. Kredi kartınızın veya banka hesabımızın provizyonu akabinde belirtmiş olduğunuz zamanda siparişiniz yerine ulaştırılacaktır.
- Sipariş verenin kendisine teyid için otomatik olarak gönderilen e-mail'i cevaplaması.
- Gerektiğinde belirtilen telefon numarası ve e-mail adresinden bağlantı kurulabilir olması.
- Teslim için belirtilen zamanda belirtilen adreste alıcının kendisi bulunmuyorsa, adreste bulunmuş olan kişiye teslimat yapılır.
- Kullanıcının kart numaralarının transfer güvenliği konusunda firmamız üzerine düşen önlemleri titizlikle almıştır, kart bilgileri doğrudan POS sistemine aktarılmaktadır. Bu konuda meydana gelebilecek bir sorun durumunda dava muhatapları siparişi veren ile sorun nedeni durumunda bulunan kişi olacaktır.
- Sipariş işleminin başarıyla tamamlanması sonrasında belirtilmiş olan e-posta adresinize bir e-mail (e-posta) gelecektir.  - Kredi kartı işlemlerinde bilgi nakli SSL olarak güvenli bağlantı ile sağlanmaktadır. Kredi kartı ödemeniz ve provizyonunuz otomatik olarak Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. tarafından Sanal POSNET sistemi ile sağlanmaktadır. Mücbir nedenler dışında tahsil edilen miktarın geriye ödenmesi sözkonusu değildir. Fiyatlarımıza KDV, dağıtım ve benzeri bütün giderler dahildir.
- Satış karşılığı olarak firmamız dahilinde ticari belge düzenlenmektedir. Sözkonusu sipariş bir firma tarafından verildiyse belirtilen fatura bilgileri doğrultusunda fatura düzenlenerek sipariş verilen firmaya ulaştırılır. Eğer Satış Fişi düzenleniyorsa bu fişler firmamızda tutulmaktadır. Satış Fişi'ni sipariş numaranızı belirterek uygun bir zamanınızda firmamızdan teslim almanız mümkündür.

Kullanıcının kart numaralarının transfer güvenliği konusunda firmamız üzerine düşen önlemleri titizlikle almıştır. Bu konuda meydana gelebilecek bir sorun durumunda dava muhattapları siparişi veren ile üçüncü şahıs olacaktır.

  Sayın müşterimiz, sipariş vermek istediğiniz çiçeğin fiyatı, çiçeğin teslim edileceği semt için geçerli olan minimum sipariş tutarından daha düşük olursa siparişiniz gerçekleşmeyecektir. Semtlere göre minimum sipariş miktarı tablosunu görüntülemek için lütfen tıklayınız.

Güvenlik Unsurları

İnternet gibi herkese açık ağ ortamlarında dolaşan hassas bilgilerin, kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olmak için her ödeme sisteminin, güvenlikle ilgili olarak yerine getirmesi gereken bazı zorunluluklar vardır. Bunların başlıcaları:
Gizlilik (Confidentiality): İşlem bilgilerinin üçüncü partiler tarafından değil sadece doğru kişi yada kuruluş tarafından görülebilmesi. Örnek: Kredi kartı numarasının başkaları tarafından ele geçirilmesine engel olmak.
Bilgi Bütünlüğü (Integrity of data): Bilginin kaynağında üretildiği şekliyle, değişmeden alıcıya ulaşmasını sağlamak. Örnek: Satın alma bedeli gibi , alınan ürün yada hizmet'e ilişkin ödeme bilgilerin değiştirilmemesi.
Kimliğin Kanıtlanması (Authentication): Kredi kartının geçerliliğinin , kart sahibi ve mağazanın kimliklerinin doğruluğunun kanıtlanması. Örnek: Kredi kartı bilgilerinin gönderen kişinin kart sahibi olduğunun doğrulanması.
İnkar Edememe (Non-repudiation): Alıcının yada satıcının, yaptığı işlem sonrası, o işlemi yaptığını inkar edememesi olarak özetlenebilir.

Lalezar Çiçekçilik bahsi geçen güvenlik unsurlarını Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ile yapmış olduğu E-Ticaret sözleşmesiyle sağlamıştır.      

VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) aldığı kurallara göre Mail Order ve Elektronik Ticaret işlemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV2(güvenlik kodu) numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yüöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden koruma amacını taşımaktadır. CVV2 güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ kısmındaki üç haneli numaradır.Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple alışverişleriniz sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV2 numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılayarak minimize ediyor ve sizlere daha güvenli bir alışveriş ortamı sunuyoruz.

SSL (Secure Sockets Layer) Güvenlik Bilgisi

SSL, web üzerindeki iletişim güvenliği için kullanılan ve bilgi transferinin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlayan güvenlik protokolüdür. Web siteleri ve tarayıcılar tarafından yaygın olarak desteklenen SSL, müşteri ve mağaza arasındaki mesajların şifrelenmesini ve sadece doğru adreste deşifre edilmesini sağlar.

Netscape Communications Corporation tarafından geliştirilen SSL teknolojisinde hem istemci (bilgi alan) hem de sunucu (bilgi gönderen) bilgisayarda bir doğrulama (authentication, iki bilgisayarın karşılıklı olarak birbirini tanıması) mekanizması kullanılır.

SSL , bir internet işleminde rol alan partilerin kimliklerinin doğruluğunu kanıtlamak için dijital sertifikalar kullanmaktadır. Dijital sertifika sahibi , kendisine gönderilecek mesajı şifrelemesi için diğer partiye sertifikası ile birlikte şifreleme anahtarını gönderir. Sertifika ile gönderilen anahtar ile şifrelenen mesaj ancak sertifika sahibi tarafından deşifre edilebileceğinden mesajın doğru kişi tarafından okunması sağlanır.

SSL, şifreleme sistemi olarak Açık Anahtar Şifreleme Yöntemi'ni kullanır. Bu yöntem sayesinde SSL web üzerindeki iletişimde hem transfer edilen bilginin gizliliğini ve bütünlüğünü sağlamakta , hem de istemci ve sunucunun kimliklerini doğrulamaktadır. Ancak SSL, işlemi gerçekleştiren kişinin kredi kartı sahibi olduğunu kanıtlayamamakta ve mağazanın kredi kartı bilgilerine girişini engelleyememektedir.

Lalezar Çiçekçilik bahsi geçen SSL Güvenlik Sistemini, Instant SSL firması ile yapmış olduğu 128-bitlik SSL anlaşmasıyla sağlamıştır.

Gizlilik İlkeleri ve Politikası

Site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şahsi bilgi verdiğiniz takdirde, (adres, e-mail, telefon, faks vb.) bu bilgiler, sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da yasal yükümlülük altında bulunmadığı sürece diğer firmalara verilmeyecektir. Bu bilgiler, en yüksek güvenlik ve gizlilik standartlarımızla korunacaktır.

Kullanıcı İstekleri/Geri Bildirimleri

Ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz.

Web Sitesi Kullanımı

Lalezar Çiçekçilik herhangi bir bildirimde bulunmaksızın her zaman değişiklik ve düzeltme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Web Site Bilgilerinde yer alan bilgiler ışığında verilecek kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, sayfayı ziyaret eden kişiye aittir. Lalezar Çiçekçilik kendi web sitesine veya herhangi bir web site bilgisine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bu web sitesinde yer alan bilgiler kapsamlı değildir. Göstermiş olduğumuz çabalara rağmen, bu bilgiler kesin, güncellenmiş olmayabilir veya herhangi bir durumdaki koşullara uyarlanamıyor olabilir. Bu web sitesinde olabilecek herhangi bir yanlışlık veya eksiklikten (kötü niyetten kaynaklanan yanlış yorumlama hariç) dolayı sorumluluk Lalezar Çiçekçilik’e atfedilemez. Bu web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk, tamamıyla tarafınıza ait olacaktır. Lalezar Çiçekçilik, işbu web sitesinde yer alan bilgilere girilmesinden veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki ya da diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlululuk kabul etmeyecektir.

İçerik Kullanımı

Web Sitemizde yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz, Lalezar Çiçekçilik'in izni olmadan internet sitelerine link verilemez.

Telif Hakkı (Copyright)

Bu sitedeki hiçbir materyal kopya edilemez, tekrar üretilemez, dağıtılamaz, sergilenemez, yüklenemez, tekrar oynatılamaz, postalanamaz, verici yoluyla geçirilemez , dahilen, fakat limitlenmemiş olarak, elektronik, mekanik, fotokopik, kayıtlı ve ya herhangi başka bir şekilde çoğaltılamaz.

Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya , dagıtım, veya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Değilseniz, firmamızın izni olmadan, buradaki hiçbir öğeyi diğer serverlara (sunuculara) kopyalayamazsınız. Bu izin otomatik olarak bu şartlardan bir maddeyi bozduğunuz anda biter. Bu tahdit hususunda acilen yüklediğiniz veya resmettiğiniz materyali imha etmek zorundasınız. Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder.

t t

Önemli Not

Eğer aradığınız ürün listemizde yoksa lütfen aşağıdaki numaralardan bize ulaşın:
Tel: (0216) 360 57 10 - (0216) 356 69 64
Fax: (0216) 302 25 08

Listede görülen çiçekleri telefon ile bizi arayarak da sipariş verebilirsiniz.

(0216) 360 57 10
(0216) 356 69 64